Podkładka na biurko – jak wybrać najlepszą?

Podkładka na biurko stanowi niezwykle przydatny oraz praktyczny element. Oprócz zabezpieczenia powierzchni, którą pokrywa, znakomicie sprawdza się również jako dekoracja lub część wystroju wnętrza. W zależności od indywidualnych potrzeb, wybierać można spośród wielu jej typów.

PODKŁADKA NA BIURKO – RODZAJE

Podkładki na biurko dostępne są w sklepach w naprawdę wielu wariantach, różniących się od siebie aspektami takimi jak kolor czy materiał, z którego zostały wykonane. Można wyróżnić m.in.:

  • bezbarwne podkładki powlekane folią – stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą, aby podkładka była widoczna, charakteryzują się najniższą ceną spośród wszystkich rodzajów, jednakże jednocześnie najniższą trwałością
  • podkładki antypoślizgowe – wykonane są najczęściej z grubej gąbki, mają zdecydowanie większą trwałość, zapewniają również największą stabilność i nie jest łatwo je przemieścić, przedmioty na niej umieszczone również się nie przesuwają
  • podkładki z dodatkami – niektóre modele wyposażone są w dodatkowe kieszonki, w których umieścić można np. ważne notatki lub plan dnia, inne natomiast zaopatrzone są w wyrywane karteczki, kolejne mogą przyjmować formę kalendarza lub mapy.

PODKŁADKA NA BIURKO – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Aby w pełni cieszyć się korzyściami, które niesie ze sobą stosowanie podkładki na biurko, należy wybrać model dostosowany odpowiednio do potrzeb. Bardzo ważnym aspektem są m.in. wymiary biurka, bowiem podkładka musi być do niego dobrze dopasowana. Nie może wystawać poza jego krawędzie, ale nie może być również zbyt mała. Kolejnym czynnikiem jest cel użytkowania – praca, nauka, a może zabawa z dzieckiem? Należy również zastanowić się, czy chcemy podkładkę przymocować na stałe czy korzystać z niej tylko przez określoną część dnia. Warto także dopasować ją do wystroju wnętrza.